Ĺ›roda, 28 luty 2024  REGION...
STRONA GLOWNA


Skoczów...Cieszyn...
Kisielów...Ustroń...

Wisla...

ZAPROSZENIA

      Zim± Kisielów jest również ¶wietnym miejscem wypadowym do okolicznych o¶rodków narciarskich w Polsce i Czechach. Oferujemy kursy narciarskie z wykwalifikowanym instruktorem na okolicznych stokach, dostosowanych do narciarzy różnych umiejętno¶ci.

więcej

NOWOSCI
O AGROTURYSTYCE
POKOJE
ATRAKCJE REGIONU IMPREZY KONTAKTHerb Skoczowa
     Skoczów to najstarsze miasto nad górn± Wisł±. Obecnie pełni rolę siedziby gminy. Najbardziej uprzemysłowiona miejscowo¶ć dzisiejszego powiatu cieszyńskiego. Pomimo tego posiada wiele zieleni oraz mnóstwo atrakcyjnych miejsc, wartych odwiedzenia.

     Wielkim wydarzeniem dla całego regionu była wizyta w Skoczowie papieża Jana Pawła II (1995). Na Kaplicówce została wówczas odprawiona msza dla wiernych, w której udział wzięło około 200 tys.ludzi. Papież kanonizował też pochodz±cego ze Skoczowa Jana Sarkandra.

Kliknij aby powiększyć...
W Skoczowie warto zobaczyć:

Muzeum im. Gustawa Morcinka

Muzeum im.G.Morcinka znajduje się w najstarszej zachowanej kamienicy w Skoczowie, przy ul.Fabrycznej.

Kliknij aby powiększyć...
Muzeum ¶w.Jana Sarkandra

Muzeum ¶w.J.Sarkandra umiejscowione na Rynku w kamienicy s±siadującej z Ratuszem miejskim. W budynku tym urodził się ¶w.Jan Sarkander- kanonizowany przez Papieża Jana Pawła II w 1995r.

Kliknij aby powiększyć...
Rynek wraz z okolicznymi uliczkami

Ko¶cioły (katolicki i ewangelicki)

Wzgórze Kaplicówka

Na wznosz±cym się nad miastem wzgórzem usytuowana jest kaplica oraz ogromny krzyż, przy Kliknij aby powiększyć... którym Papież Jan Paweł II odprawił mszę ¶w. w 1995r. W miejscu ołtarza papieskiego usytuowano obelisk upamiętniaj±cy to wydarzenie. Ze wzgórza rozpo¶ciera się wspaniała panorama na cał± okolicę oraz okoliczne szczyty Beskidów.

W czwartek targowisko

Kliknij aby powiększyć...
Kryta pływalnia "Delfin"

W Ochabach: stadnina koni

W Ochabach: stawy rybne


Kliknij aby powiększyć...  Ľródło: wikipedia.pl, skoczow.pl, własne  © Agroturystyka-Rena.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone


created by Kisielow.pl